MC Hiša mladih na sprejemu pri predsedniku države
20.06.2011 - 30.06.2011V natečaj je letos 135 različnih prijaviteljev prijavilo 168 posameznikov in 58 projektov; skupno število prijav – 226 - se je v primerjavi z lanskim letom (187 prijav) močno povečalo.
Podelili so naslednje nazive in priznanja:
Naziv Naj prostovoljec 2010 v kategoriji moški do 19. leta je prejel Stanko Železinger iz Zreč, in sicer na predlog Šolskega centra Celje, Srednje šole za storitvene dejavnosti in logistiko za njegovo obsežno delovanje v okviru gasilstva, kjer sam deluje kot gasilec, s sodelovanjem pri mentorstvu pa pripomore tudi k vključevanju in izobraževanju drugih mladih gasilcev.
Naziv Naj prostovoljec 2010 v kategoriji moški od 20. do 30. leta je prejel Benjamin Tomažič iz Ajdovščine, in sicer na predlog SKAMa – društva Skupnost katoliške mladine za njegovo razvejano delo z otroki in mladimi, pri čemer je bil v vodilnih vlogah aktiven tako na lokalnem, nacionalnem kot mednarodnem nivoju.
Naziv Naj prostovoljec 2010 v kategoriji moški nad 30 let je prejel Marko Škrajnar iz Ljubljane, in sicer na predlog Slovenskega društva Hospic za samoiniciativno in požrtvovalno delo z žalujočimi ob izgubi bližnjih, z drugimi prostovoljci ter za njegovo vlogo pri zagonu programa Hiše Hospica v letu 2010.
Naziv Naj prostovoljka 2010 v skupini ženske do 19. leta je prejela Urša Bernardič iz Krškega, in sicer na predlog Gimnazije Brežice za sodelovanje pri projektu Prostovoljno socialno delo mladih in njeno vlogo pri mladinskih in humanitarnih organizacijah, kjer je sodelovala kot nosilka idej, animatorka, voditeljica in organizatorka aktivnosti tako za otroke in mladostnike kot za starejše ljudi.
Naziv Naj prostovoljka 2010 v skupini ženske od 20. do 30. leta je prejela Taja Borštnar iz Mirne, in sicer na predlog Društva Center za pomoč mladim za vodenje usposabljanj in delavnic za otroke in mlade v okviru različnih organizacij in z različnimi udeleženci; z otroki, študenti, mladostniki s težavami v odraščanju ter osebami z motnjami v telesnem in duševnem razvoju.
Naziv Naj prostovoljka 2010 v skupini ženske nad 30 let je prejela Jadranka Ravnihar iz Slovenskih Konjic, in sicer na predlog Območnega združenja Rdečega križa Slovenske Konjice za njeno vztrajno in požrtvovalno delo z delo z otroki, ki potrebujejo učno pomoč, ter z osebami z motnjami v duševnem razvoju, saj jim je v letu 2010 posvetila skoraj 2000 prostovoljskih ur.
Naziv Naj prostovoljski projekt 2010 je prejel projekt MAKFEST – festival mladinske altruistične kulture, in sicer na predlog Območnega združenja Rdečega križa Ljubljana za prireditev:
- ki spodbuja mlade k sodelovanju v kulturi, k solidarnosti, humanosti in prostovoljstvu
- ki so jo zasnovale in pripravile dijakinje ter
- ki je k sodelovanju pritegnila kar 260 prostovoljcev.
Naziv Naj mladinski voditelj 2010 je prejel Janko Urbanc iz Šoštanja, in sicer na predlog Šaleškega študentskega kluba za svoje obsežno delovanje med mladimi in za mlade v Mestni občini Velenje.
Naziv Naj mladinski projekt 2010 je prejel projekt MariBAJK – kreativna prenova starih koles v izvedbi prostovoljcev Mladinskega informacijsko-svetovalnega centra Infopeka (Maribor), in sicer za projekt, v katerem so mladi združili okoljevarstvene vidike z ustvarjalnostjo in zabavo ter hkrati opozorili na pomanjkljivosti v javnem prometu v lokalni skupnosti.
Komisija, ki je izbirala Naj prostovoljce in projekte pa se je odločila podeliti tudi 2 posebni priznanji, in sicer:
- Društvu Ekologi brez meja (Ljubljana) za projekt Očistimo slovenijo v enem dnevu! Projekt, ki ga vsi poznamo, je namreč presegel vsa običajna pojmovanja prostovoljskih projektov, saj je v tej vseslovenski akciji sodelovalo ok. 270.000 prostovoljcev. Društvu smo podelili priznanje za izjemno delo pri zagonu, promociji in mreženju pri projektu, priznanje pa so si hkrati zaslužili tudi druge sodelujoče organizacije in posamezniki, ki so se množično priključili akciji.
- Sari Munda iz Svetega Tomaža na predlog Župnijske Karitas Mala Nedelja za njeno delo na kulturnem in humanitarnem področju, saj je kot zelo mlada prostovoljka pokazala veliko samostojnosti in samoiniciativnosti, še posebej v okviru dobrodelne prireditve Klic dobrote.